Vijesti iz Unsko-sanskog kantona

Kategorija: SPORT

Otvoreno državno prvenstvo u preciznom slijetanju jedrilicom Ka 7 Kup Bihać 2022

U organizaciji Aero kluba Bihać danas je na sportskom aerodromu Golubić, održano Otvoreno državno prvenstvo u preciznom slijetanju jedrilicom Ka 7 Kup Bihać 2022. Pored domaćina, učešće je uzelo oko 15-ak takmičara iz BiH i zemalja regije.

Aero klub Bihać danas broji oko 20-a...

Detaljnije

Rekonstrukcija i dogradnja sportske dvorane "Luke"

Nakon zastoja radova i sporova sa sada već bivšim izvođačem radova, raspisani su javni pozivi i izabrani novi izvođači za nastavak, odnosno izvođenje preostalih radova, a neki od njih su trenutno u toku.

Radi se o elektro i mašinskim instalacijama i podopolagačkim radovima, ...

Detaljnije

Bišćanin Sanel Kurtagić istrčao 100 kilometara na svjetskom prvenstvu u Berlinu

Na 31. Svjetskom šampionatu u trčanju na 100 kilometara održanom u Berlinu 27.8.2022. godine učešće je uzela i reprezentacije Bosne i Hercegovine, a jedan od njenih predstavnika bio je bišćanin Sanel Kurtagić koji je utrku završio sa vremenom  8:42:55.

...

Detaljnije

U Bihaću otvoreno ekipno šahovsko prvenstvo Federacije Bosne i Hercegovine prve “A” i prve “B” lige

U Bihaću je jučer otvoreno ekipno šahovsko prvenstvo Federacije Bosne i Hercegovine prve “A” i prve “B” lige. U naredna četiri dana šahisti iz svih krajeva F BiH borit će za osvajanje prvenstva.

Emir Dautović predsjednik Sportskog saveza USK-a povukao...

Detaljnije

Lejla Njemčević zauzela prvo mjesto na svjetskoj UCI maraton ranking listi

Lejla Njemčević je nakon posljednjeg upisa bodova zauzela prvo mjesto na svjetskoj UCI maraton ranking listi i ispasala historiju bh. biciklizma. Bosanskohercegovačka takmičarka će prvi put u karijeri provesti prvu sedmicu na vrhu UCI liste sa 1508 bodova, drugo mjesto zauzima Stefanie Dohrn iz N...