Sport

FK Krajina u Cazinu bolji od FK Vitez (3:0)

By  |

Fudbalski klub Krajina Cazin jučer je je ugostio ekipu FK Vitez iz Viteza u sklopu 19. kola Druge lige F BiH grupa zapad. Cazinjani su u mrtvoj borbi za prvu poziciju gdje im ekipa NK Novi Travnik bježi za jedan bod.

Domaći igrači su od samog početka stvari postavili na svoje mjesto, te ranim pogotkom 9. minutu dobro otvaraju utakmicu, strijelac je bio Rekić Bekir. Pred kraj prvog poluvremena Hamza Čataković povećava vodstvo na 2:0 u 36. minutu, što je i bio rezultat prvog dijela. U nastavku Prošić Elmin u 56. minutu postiže gol za konačnih 3:0.

Detaljnije o samoj utakmici iznio je i trener Berberović, prenosi Cazin.net:

“Bila je ovo utakmica u kojoj smo mi bili bolji protivnik. Ekipa Viteza došla bez par igrača što se osjetilo na njihovoj igri. Mi smo dobro stajali na terenu, pritisli smo zadnju liniju protivnika što nam se isplatilo kada je u 9. minutu na asistenciju Ljeljaka, Rekić postigao gol za 1:0.
I nakon toga nastavili smo s dobrom igrom da bi nakon lijepe akcije Čataković pogodio za 2:0. Gosti se nisu branili i imali su jednu 100%-nu priliku kada je nakon šuta iz slobodnog udarca, loptu kratko odbio Akmadžić, a s 3 metra igrač Viteza šalje loptu preko gola. U drugom poluvremenu mi smo se dogovorili da više držimo loptu u posjedu, da čekamo da nam se ukaze šansa da postignemo i treći gol kojim bi riješili utakmicu, što se i desilo. Nakon akcije kapitena Nuhanovića i Rekića lopta dolazi do Prošića koji u namjeri da ubaci loptu u 16 metara vara golmana Viteza i postiže gol za 3:0. Nakon toga ekipa je popustila u ritmu i presingu te dozvolila ekipi Viteza da preuzme igru na sredini pa u zadnjih 10 minuta Vitez ima dvije odlične šanse kada pogađaju prečku i kada golman Akmadžić brani 100%-nu priliku. Sve u svemu, zaslužena pobjeda uz fer i korektnu igru obje ekipe.”.