Sport

Manchester City bez Edina Džeke demolirao Queens Park Rangerse

By  |

Manchester City, klub našeg Edina Džeke, ispratio je danas Queens Park Rangerse u niži rang takmičenja, nakon što ih je u 36. kolu engleske Premier League deklasirao sa visokih 6:0. Strijelci za domaći sastav bili su Agüero (4′, 50′, 65′ p), Kolarov (32′), Milner 70′ i Silva (87′). Sjajnu partiju pružio je Argentinac Sergio Agüero postigavši hat-trick.

Potop gostujućeg sastava mogao se naslutiti već na samom početku utakmice, s obzirom na to da je domaći sastav poveo već u 4. minuti golom Agüera. Na 2:0 povisio je srbijanski reprezentativac Aleksandar Kolarov u 32. minuti. To je bio i rezultat prvog dijela utakmice.

U drugom poluvremenu golijada je nastavljena u 50. minuti, kada je svoj drugi gol postigao sjajni Agüero. Petnaest minuta kasnije bilo je 4:0, a sa bijele tačke bio je siguran ponovo Agüero. U 70. minuti u strijelce se upisao i John Milner, a konačan rezultat 6:0 postavio je David Silva u 87. minuti.

Ovim porazom QPR se oprostio od najelitnijeg ranga engleskog fudbala i od naredne sezone takmičit će se u Championshipu.

Nažalost, bh. reprezentativac Edin Džeko ni u ovom meču nije dobio priliku da uđe u igru, pa je cijeli tok meča odgledao s klupe.

Manchester City 6-0 Queens Park Rangers – All… by sanagoree